Ukraina selts Spohad

Ukraina selts Spohad. 2023. aasta tegevuse lühiülevaade

22.05.2023 Ukraina selts Spogad, ja nimelt selle tantsurühm „RÕTM“ osales aruandekontserdil Paide linnas, Teatrimajas. Vanem ja noorem tüdrukute rühmad esitasid tantsu „Emale“, poisid näitasid breiktantsu. Lisaks ühinesid kõik ansambli liikmed Ukraina toetuseks toimuva ülemaailmse flash mobiga „Me vajame rahulikku taevast“.

16. septembril liitus Ukraina selts Spohad (Paide) kampaaniaga „Teeme Paide linn puhtaks.“

Ülemaailmne koristuspäev on Eestist alguse saanud ülemaailmne kodanikualgatus.

29.10.2023. a osalesime iga-aastasel rahvusvahelisel festivalil PÕHJATÄHT 2023 (Tallinn).

Rahvusvaheline loovusfestival Põhjatäht, mida viivad läbi Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis ja Ukraina Noorte Liit Eestis Eesti Kultuuriministeeriumi ja Ukraina Suursaatkonna Eesti Vabariigis toetusel, toimub iga aasta alates 2001. aastast.

21.12.2023. a korraldas ukraina selts Spohad pidupäeva „Tere ilusat õhtut headele inimestele“. See on tänuavaldus Paide linnale, nimelt neile paidelastele, kes on aidanud ja toetanud põgenikke sõja algusest kuni praeguseni.

Tantsud, laulud, rahvaluule, mängud ning vareenikute valmistamise meistriklassid, rahvaköök (kutja, vareenikud, kapsarullid, vinegrett, piduleib, pannkoogid, pirukad). Seda kõike selleks, et tutvustada Eestile meie Ukraina traditsioone, olustikku ja kombeid ning tähistada koos jõule!

23.12.2023.a toimus Paide linna toel uusaastaüritus Ukraina lastele ja nende emadele. Lõbusad mängud, laulud, tantsud, ringtants, jõuluvana ja kaks võluvat proua Clausi (ukraina seltsi Spohad korraldustoimkond) muutsid selle ürituse muinasjutuliseks, tundeküllaseks ja sõbralikuks. Lapsed lustisid, said magusaid kingitusi, samuti ei puudunud pidulik lõunasöök ja magustoit.