UKRAINA ORGANISATSIOONIDE
ASSOTSIATSIOON EESTIS

Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon on Ukraina kogukondade ühendus, mis on alates 2000. aastast tegelenud ukraina kultuuri, keele ja identiteedi säilitamise ja arendamisega Eesti territooriumil.

Juhtimine Volodymyr Palamar Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis juhatuse esimees
TOETA UKRAINA

Kallid sõbrad! Alates Venemaa täiemahulise sissetungi algusest Ukrainasse on meie Eesti Ukraina organisatsioonide assotsiatsioon alla loodud peakorter, selle arvukad vabatahtlikud ja kõik hoolivad inimesed pidevalt aidanud Ukraina relvajõududel ja Ukraina rahval seda jõhkrat sõda taluda. Kõigil, kes soovivad koguduses osaleda, palun kanda raha meie kontole.
Rahu ja turvalisus teie peredele! Au Ukrainale!

MEIE PARTNERID

Alates 2000. aastast on Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon tegelenud ukraina kultuuri ja rahvatraditsioonide hoidmisega Eestis, ukrainlaste kohanemisega Eesti ühiskonnaga, tagab ukrainlaste kui rahvusvähemuse huvide ja õiguste kaitse Eestis ning edendab Ukraina ja Eesti rahvaste ühisus.

Lisateavet meie kogemuste ja uute tegevusvaldkondade kohta

Töötame projektidega, mis aitavad kaasa ukraina kogukonna arengule Eestis, loome lastele ja täiskasvanutele võimalused erinevate loominguliste tegevustega tegelemiseks, ukraina keele õppimiseks, kaasame ukrainlasi avalikku töösse ja nende aktiivset osalemist ühiskonna aktuaalsetes sündmustes.

Saage tuttavaks meie meeskonnaga ja saage sellest osa

UOAE egiidi all enam kui 20 aastat tegutsenud nädalavahetuse kool „Nadia“, kogukonna „Vodogray“ pühapäevakool Sillamäe linnas, laupäevakool seltsi „KALÕNA“ juures Valga linnas, looming. klasside ukraina keele valikõppeks Tallinna ja Sillamäe linna riigigümnaasiumis. Ühendusse kuuluvad organisatsioonid osalevad rahvusvahelistel loomefestivalidel "Põhjatäht", "Ukraina lilled", samuti temaatiliste kontsertide, kirjandus- ja kammerõhtute, kultuuri- ja haridusürituste, kunstinäituste, temaatiliste konverentside ja muude korraldajatena. üritused lastele ja täiskasvanutele.

Liituge meie koolituste ja üritustega – meil on hea meel näha lapsi ja täiskasvanuid!

Ukraina filmiklubi, ringreisid "Tutvu Eestiga" ja etnofestival "Tikand ühendab" – uued projektid, mis Ukraina organisatsioonide Assotsiatsiooni poolt Eestis 2023. aastal käima lükati!

Lisateavet ürituste kohta, mis on mõeldud Ukraina kultuuri arendamiseks ning ukraina ja eesti kogukondade vahelise suhtluse loomiseks

Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis korraldab rahvusvahelist laste ja noorte loovuse festivali "Ukraina lilled" alates 2001. aastast ja loovusfestivali "Põhja täht" alates 2002. aastast.

Viimane neist: laste ja noorte loovuse festival "Ukraina lilled" toimus 3. juunil 2023 Tallinnas Kaja kontserdimajas.

Kutsume loomingulisi esinejaid ja pealtvaatajaid!

Ühing on alates 2014. aastast aktiivselt toetanud Ukraina rahvast nende võitluses iseseisvuse ja vabaduse eest! Eelmisel aastal, kui algas Venemaa täiemahuline sissetung Ukrainasse, lõi ühing Ukraina abistamise peakorteri, mis töötab tänaseni ja osutab mitmekülgset abi Ukraina relvajõududele ja tsiviilelanikkonnale!

Sündmuste väljakuulutamine
Juuli 2024
Es
Te
Ko
Ne
Re
La
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Festival "Ukraina lilled 2023" | Tallinn

Rahvusvaheline laste ja noorte loovuse festival "Ukraina lilled 2023" toimub eesmärgiga arendada Ukraina kunsti, reprodutseerida ja populariseerida Ukraina kultuuri, traditsioone ja riitusi, edendades osalejate kunstilise maailmapildi avardumist, rikastades nende vaimsust, leides ja toetades…

16 juuni 2024

Festivali "Ukraina lilled" 2024 osalejad

Saage tuttavaks! Festivali "Ukraina lilled" 2024 andekad osalejad.

12 juuni 2024

Фестиваль "Вишиванка об'єднує" | Rahvustikand Ühendab 2024 | Таллінн

Зустрічайте! Фестиваль "Вишиванка об'єднує" запрошує всіх бажаючих на унікальне свято єднання народів через любов до мистецтва, народної творчості та традицій!

19 mai 2024

Must ronk | Pärnu

Ukraina Filmiklubi Eestis raames kutsume teid Ukraina mänguajaloolise filmi "Must ronk" linastusele. Film põhineb samanimelisel kuulsa Ukraina kirjaniku Vasyl Shklyari enimmüüdud romaanil.

23 aprill 2024