Ukraina kunstide stuudio MRIJA

Pärast pikemat pausi jätkas Ukraina kunstide stuudio MRIJA (Tallinn) tööd 2023. aasta lõpus Oleksandr Smirnovi juhtimisel, algatades ja ellu viies järgmisi projekte:


1. Projekt „Unistajad. Headuse küpsised“.

See projekt sai Ukraina lapsi ja sõdureid ühendavaks elemendiks, mis põimib nende südamed ühises jõululoos lootusest, headusest ja usust imedesse.

Ukraina laulu- ja tantsurühma „Volya“ lapsed, kes muidu väljendavad end läbi tantsu, said osa suurest muinasjutust „Harry Potter“, milles igaühel oli oma roll ja võimalus imesid luua. Maagiliste koostisosade abil on nad loonud erilisi küpsiseid, mis toovad rõõmu ja õnnelikke ennustusi. Lapsed panid igasse küpsisesse oma soojad soovid ja ennustused Eestis taastusravis viibivatele Ukraina sõduritele. Ja samal maagilisel õhtul said sõdurid ukraina lastelt mitte ainult küpsised, vaid ka suure portsu armastust, soojust ja lootust.


2. Muusikaline lühifilm "Jõuluingel".

Maailmakuulus ukraina laul tõlgiti eesti keelde ja valmistati video, mis kajastab Eesti ja Ukraina jõulutraditsioone.

Filmis kõlab Ukraina helilooja Mõkola Leontovõtši maailmakuulus Štšedrõk. Mis peamine, Štšedrõrk kõlab esimest korda eesti keeles, seda esitavad nii noored kui ka täiskasvanud ukrainlased! Väike jõuluingel pöördub Jumala poole palvega rahu ja harmoonia eest igas peres ning usub siiralt, et seni kuni Štšedrik maailmas kõlab ja jõululaul jätkub, tuleb kindlasti kevad, tuleb kindlasti rahu ja pääsukesed lendavad Eestisse ja Ukrainasse.