KultuurUkraina keel ja kultuur on eriti olulised tänapäeval, mil Ukraina võitleb sõjas Venemaaga oma iseseisvuse eest. Nad on selles iga ukrainlase maailmas enesemääramise lahutamatu osa, meie iseseisvuse ja vabaduse tahte juht.

Ühendusse kuuluvad organisatsioonid korraldavad temaatilisi kontserte, kirjandus- ja kammerõhtuid, vokaalivõistlusi, kultuuri- ja haridusalaseid linnaüritusi, näitusi, konverentse ja muid üritusi lastele ja täiskasvanutele.

Noorte talentide arendamise töötuba

Ukraina organisatsioonide vokaal-, koreograafilised ja instrumentaalansamblid Eestis:

  • Ukraina laulu- ja tantsuansambel "Volja". Kunstiline juht - Jevhenii Novokhatniy, peakoreograaf - Anastasia Kozachok, vokaalrühma juht - Kateryna Chalova
  • Paldiski instrumentaalansambel "Melodia". Kunstiline juht Ivan Štchogolev
  • Ukraina pühapäevakooli "Vodogray" vokaalansambel. Kunstiline juht Svitlana Staškevitš
  • Banduristide ja Ukraina pühapäevakooli "Nadia" õpilaste ansambel. Kunstiline juht Ljudmila Gramyak
  • Koreograafiline ansambel "KOLOR". Kunstiline juht Nina Gets
  • Valga laupäevakooli vokaalansambel "Kalõna". Kunstiline juht Ruslana Dovga

Ühenduse suur saavutus Ukraina kultuuri suuna arendamisel Eestis on iga-aastase rahvusvahelise laste ja noorte loovusfestivali "Ukraina lilled" korraldamine alates 2001. aastast ja loovusfestivali "Põhjatäht" korraldamine alates 2002. aastast. 2023. aastal alustas ühendus koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga ülemaailmseks näputööpäevaks "Etnofestival "Võshivanka ühendab /Rahvustikandi Paev".stikandi Paev".

Lisateavet Ukraina festivalide kohta Eestis


Uudised rubriigist Kultuur

Luuletaja ja helilooja Volodõmõr Ivasjuki 75. aastapäevale pühendatud loominguõhtu

Möödunud reedel kogunesid Tallinna ukraina kogukonna esindajad restorani SLAVA Ukraina restoran & kohvik, et austada suure ukraina – helilooja-esitaja, muusiku, multiinstrumentalisti ja luuletaja Volodõmõr Ivasjuki mälestust!

1 aprill 2024

Täna tähistatakse Eestis Emakeelepäeva!

Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis ühines Kultuuririkkuse aasta tervituste ja kutsega jagada meile meeldivaid tarkusesõnu eesti keeles ning lisada ka, kuidas see kõlab ukraina keeles!

14 märts 2024

Kirjandus-muusikaline õhtu Taras Ševtšenko 210. aastapäevaks

Laupäeval kogunes ukraina kogukond Tallinna Õpetajate Majja, et austada suure Kobzari – Ukraina väljapaistva luuletaja ja kunstniku Taras Ševtšenko mälestust. Taras Ševtšenko 210. sünniaastapäevaks korraldas Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis kirjandus- ja muusikaõhtu, mis oli täidetud…

11 märts 2024

Õnnitleme Ukraina laulu- ja tantsuansamblit „Volya“ sünnipäeva puhul!

Õnnitleme südamest Ukraina Noorte Liidu juures tegutsevat Ukraina laulu- ja tantsuansamblit „Volya“ esimese sünnipäeva puhul!

9 märts 2024

2024. Kultuuride Aasta avamine

Nädalavahetusel ühines Assotsiatsiooni meeskond kultuurilise mitmekesisuse aasta piduliku avamisega, milliseks aasta 2024 kuulutati Eestis!

15 jaanuar 2024

Toimus pidulik jõulukontsert

"Sa elad mu südames" - 16. detsembril toimus Tallinnas Mustpeade Majas Kultuuriministeeriumi, Integratsiooni Sihtasutus ja Ukraina Noorte Liid Eestis toel jõulukontsert!

20 detsember 2023

Kohtumine riigikeele kaitse volinikuga

5. detsembril kohtus Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsiooni Eestis juhatuse esimees Volodymyr Palamar riigikeele kaitse voliniku Taras Kreminiga.

5 detsember 2023

Ühtsuse tiibadel!

Ühtsuse tiibadel! Just nii toimus sel reedel foto-, kunsti- ja kultuurimuuseumi FOTOGRAFISKA peasaalis Eesti esimese ukrainakeelse raadio, Eesti raadiojaama Druzi.ee esitlus! Suhtluse soojus, ilus muusika, siirad õnnitlused ja kingitused mälestuseks, artistide ületamatud esinemised ja toetus…

19 november 2023

Performance näitus Ukraina Kaitsja Päeva auks

20 muljetavaldavat 4D-pilti, 20 kangelaslikku vastupanu lugu 19 kuulisest täiemahulisest VF sõjast Ukraina vastu.

2 oktoober 2023

Kunstiõhtu „Ukraina luuletustes“

Eriline sündmus Ukraina Kaitsjate Päeva ja Ukraina Kasakate Päeva puhul

2 oktoober 2023

Näituse „Tuntud ja tundmatu Ukraina“ avamine

Eile külastasid Assotsiatsiooni esindajad näitust „Tuntud ja tundmatu Ukraina“, mis avati Viimsi Raamatukogu ruumis

15 september 2023

Ukraina kinoklubi  – 10 filmilinastust Eestis

Tervitame Ukraina Kino Päeva puhul! 

9 september 2023