Projektid ja sündmused


Alates 2023. aastast on Ukraina Organisatsioonide Liit Eestis käivitanud uusi projekte, mille eesmärk on arendada ukraina kultuuri ning luua ukraina ja eesti kogukondade vahelist suhtlust:

Ukraina filmiklubi Eestis

Mis toimub koostöös SÕPRUSE kinoga (Tallinn) ja Ukraina Suursaatkonna abiga Eestis.

Kaks korda kuus tutvustame eestlastele ja ukrainlastele klassikalist ja kaasaegset kino andekate Ukraina režissööride käe all tänu tihedale koostööle FRESH PRODUCTION GROUP, aga ka teiste Ukraina filmitööstuse esindajatega.

Lisaks Tallinnale korraldatakse filmilinastusi ka Tartus ja Narvas.

Vaata lugu Ukraina filmiklubist Eestis

Projekt "Ukraina südamed Eestiga"

Etno TV Eestiga koostöös toimuv ja Eestis viibiva ukraina diasporaa esindajate ja Ukrainast saabunud sundmigrantide osalusel valmiv multimeediaprojekt "Ühendab tikand".

Projekti eesmärk on ühendada ukrainlasi, kes on kodumaast kaugel, toetades nende armastust rahvakunsti vastu.

Eesti iseseisvuspäevaks ja Ukraina sõja alguse aastapäevaks salvestati laulule videoklipp - eestlaste hümn "Ta lendab mesipuu poole" tänutäheks Eesti rahvale kõikehõlmava tegevuse eest. abi Ukrainale.

On aeg luua Ukraina iseseisvuspäevaks uus videoklipp!

Vaadake teisi videoid Ühingu YouTube'i lehelt

Ekskursioonid "Tutvu Eestiga",

mida peab ukrainlastele Eesti pealinnas Eesti ühiskonnategelane ja organisatsiooni "Ukraina Kasakate liitu Eesis" juhatuse liige Kalev Naur.

Ekskursioon on hea võimalus saada rohkem aru riigist ja seal elavatest inimestest. Sellised tutvused on juba toimunud Vijmsi kommunistliku režiimi ohvrite memoriaali ja sõjamuuseumiga. Muuseumieksponaadid annavad aimu, kuidas eesti rahvas on aastate jooksul oma kultuuri ja keelt kasvatanud, kui hästi mäletab ajalugu ja kui hästi mõistab ukrainlasi praegu läbielatavat tragöödiat.

Kas soovid nimelise ekskursiooniga liituda või on sul mõni huvitav idee selle korraldamiseks? Kirjutage meile!

Kas soovid nimelise ekskursiooniga liituda või on sul mõni huvitav idee selle korraldamiseks? Kirjutage meile!

Ees on palju uusi projekte ja üritusi, meie meeskond tegeleb aktiivselt Eesti ukraina kogukonna arendamise projektidega.

Kutsume kõiki soovijaid koostööga liituma


Uudised rubriigist Projektid ja üritused

Dokumentaalsete film-novellide linastus „Culture vs War”

25. augustil toimus kinos Sõprus traditsiooniline Ukraina Iseseisvuspäevale pühendatud dokumentaalsete film-novellide linastus „Culture vs War“

28 august 2023

Ukraina Iseseisvuspäevale pühendatud fotonäituse avamine

Eile avati pidulikult Ukraina Iseseisvuspäeva puhul ühingu Dõvõs ukrainske poolt algatatud projekti „Culture vs War" raames fotonäitus.

25 august 2023

Kindralleitnant Johannes Kerdi mälestusmärgi avamine

Assotsiatsiooni juhataja Volodymyr Palamar võttis osa kindralleitnant Johannes Kerdi mälestusmärgi avamise ametlikus tseremoonias Võru linnas

22 august 2023

Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis tutvustab Ukraina elanikele Eestis uut kohtumiste ja aja veetmise formaati

Ukraina elanikele Eestis uut kohtumiste ja aja veetmise formaati - "Посиденьки-теревеньки"

3 august 2023

Eesti ja Ukraina laste ühiskontsert

Esimesel jõulupühal oli Tallinna Jaani kirikus jumalateenistuse järel Eesti-Ukraina kontsert, mille juured olid suvises meie koguduse ja Ukraina noorte keelelaagris Saaremaal.

30 detsember 2022

Talgu juhtus!

Meid oli 93 inimest. Aitäh kõigile, kes kohale tulid. Kohalikud ukrainlased, eestlased, vabatahtlikud ja suunitud ümberasunikud!

24 aprill 2022