HaridusUkraina Organisatsioonide Assotsiatsiooni Eestis tegevuse üks peamisi suundi on selle laste ja noortega tegelevate ühenduste töö korraldamine. Paljudes linnades avati ukraina kogukondade esimestest päevadest alates pühapäeva- ja laupäevakoolid, keele süvaõppe klassid, loovus- ja isetegevusringid jne.

Ukraina pühapäevakoolid Eestis

Üle 20 aasta on nad töötanud ettevõtetes, mis kuuluvad Ukraina Organisatsioonide Organisatsioonide Eestis:

  • Tallinna linn - "Nadia" kool. Direktor V. Palamar,

  • Sillamäe linn - Ukraina kogukonna "Vodogray" pühapäevakool. Direktor L. Zhitnyk,

  • Valga linna - laupäevakool "Kalõna". Direktor R. Dovga

Selts "Prosvita" avas kogukonnas esimesena ukraina keele klassiruumi. "Valgustusajastu" õpilased ja õpetajad moodustasid hiljem ühingu "Lootuse" pühapäevakooli aluse, mis töötab edukalt tänaseni.

2011. aastal avati Tallinna Mustamja Keskkoolis ukraina keele süvaõppe klass, mis tegutses 4 aastat.

Ukraina kogukonna pühapäevakool "Vodogray" sai esimese sellise tasemega asutusena Eestis Haridus- ja Teadusministeeriumilt emakeele õpetamise õiguse.

Sillamäel Ukraina pühapäevakooli ja selle Tartu filiaali baasil toimusid mitmed rahvusvahelised seminarid "Ukraina haridus Eestis" (kuni 2018) Tallinna, Tartu ja Kiievi ülikoolide õppejõudude osavõtul.

Esimene Ukraina noorte Eestis konverents

toimus 10. märtsil 2004.a. Ukraina Eesti Noorte Liit (SUM) on traditsiooniliselt noore põlvkonnaga töötamise koordineerija ning toetab lisaks sisetööle riigi territooriumil rahvusvahelisi kampaaniaid, noorte osalemist rahvusvahelistes laagrites, noortefestivalidel, vabatahtlike liikumist, jne.

Kutsume lapsi ja noori SUM-i nooremate ja vanemate noorte sammudele!

Tutvu SUM-i tegemistega lähemalt ja liitu organisatsiooniga EestisLiituge meie koolituste ja üritustega – meil on hea meel näha lapsi ja täiskasvanuid!


Uudised rubriigist Haridus

Ukraina suursaadik külastas Nadija Looli

Nadija Kooli kooli õpilasi külastas Ukraina suursaadik Eestis Maksym Kononenko. Meie lapsed laulsid jõululaule ning suursaadik õnnitles Nadija Kooli õpilasi aastavahetuse ja jõulude puhul ning loomulikult kinkis palju magusaid kingitusi.

17 jaanuar 2024

Koostöömemorandum

Täname siiralt rahvasaadik Iryna Konstankevychit kaasabi eest Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsiooni ja Lesja Ukrainka nimelise Volõni Rahvusülikooli vahel koostöö loomisel ja vastava memorandumi allkirjastamisel!

8 detsember 2023

Holodomori 90. aastapäevaks

Ukraina rahva ajaloo ühe suurima tragöödia, Holodomori 90. aastapäeva puhul toimusid lastele temaatilised informatiivsed tunnid, mida korraldasid Assotsiatsiooni kuuluvad Ukraina organisatsioonid

29 november 2023

Uue õppeaasta algus

Laupäeval, 30. septmebril tähistas Ukraina ühapäevakool „Nadiya“, mis tegutseb Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsiooni Eestis juures, piduliku avaaktusega 26. õppehooaja algust!  

3 oktoober 2023