(UA/EST⬇️Фестиваль “Вишиванка об’єднує”- RAHVUSTIKANDI PÄEV запрошує взяти участь українських виробників, майстринь та креативних людей! 💙💛

Створюєте унікальні вироби або продукти на продаж? Можете організувати майстер-клас для дорослих або дітей? Бажаєте стати частиною команди та отримати незабутній досвід?

Запрошуємо вас долучитись до унікального свята “Вишиванка об’єднує”, яке відбудеться 20 травня у Естонському музеї просто неба Eesti Vabaõhumuuseum / Estonian Open Air Museum! Це подія, яка покликана об’єднати українців та естонців в бажанні зберегти споконвічні народні традиції та культуру, а також познайомити один одного із своїм етносом та національним культурним надбанням.

‼️Будь ласка, залишайте заявку на участь до 15 травня 2023р: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdHNxm…/viewform

Кількість місць для учасників обмежена.

Будемо раді зустріти це свято разом з вами!
“Різне збагачує, а подібне об’єднує” 🇺🇦🇪🇪

Стежте за оновленнями та запрошуйте друзів!


🇪🇪🇪🇪🇪🇪
Seoses rahvusvahelise Rahvustikandi päevaga otsustasid Ukraina Organisatsioonide Assotsatsioon ja Eesti Vabaõhumuuseum korraldada ainulaadse ürituse-„Rahvustikand ühendab“ Selle üritusega näitame nii ukrainlaste, kui eestlaste püüdlust hoida elus oma pärandit, pakume võimaluse tutvuda teineteise käsitöövõtete, mustrite ja nende tähendusega.

Iga ukrainlase jaoks on rahvustikandil väga suur tähendus. Tikand pole mitte ainult kaunis rahvarõiva osa, vaid ka kaitseelement, mille sisse on kirjutatud näiteks rõiva kandjale ilu ja jõudu andvad sümbolid, kuid ka kogu Ukraina rahvale õnne toovad märgid.
Sõja tõttu on väga paljud ukrainlased olnud sunnitud kodumaalt põgenema ning seega peavad nad ka omale armsaid ja kalleid tähtpäevi pidama võõrsil. Eesti on üks neist riikidest, kes on sõja eest lahkuvatele ukrainlastele abikäe ulatanud ning pakub neile varjupaika. Seetõttu tuligi mõte tähistada rahvustikandi „Den vyshevanki“ päeva üheskoos Eesti Vabaõhumuuseumis.
Üritus toimub 20. mail, kell 12.00-18.00 ja päeva motoks on „ Erinev rikastab ja sarnane ühendab“

Kogu päeva vältel saavad külastajad setu talu ja peipsivene majades ning nende ümbruses tutvuda kaunite Eesti ja Ukraina tikanditega, võtta osa õpitubadest, loteriist, maitsta suurepäraseid Ukraina hõrgutisi, osta laadalt silmailu pakkuvat ja maitsemeeli kosutavat laadakraami.
Kavas on ka meeleolukad kontserdid koos Ukraina ja Eesti laulude ning tantsudega.Конец формы

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.