UKRAINA ORGANISATSIOONIDE
ASSOTSIATSIOON EESTIS

Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon on Ukraina kogukondade ühendus, mis on alates 2000. aastast tegelenud ukraina kultuuri, keele ja identiteedi säilitamise ja arendamisega Eesti territooriumil.

Juhtimine Volodymyr Palamar Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis juhatuse esimees
TOETA UKRAINA

Kallid sõbrad! Alates Venemaa täiemahulise sissetungi algusest Ukrainasse on meie Eesti Ukraina organisatsioonide assotsiatsioon alla loodud peakorter, selle arvukad vabatahtlikud ja kõik hoolivad inimesed pidevalt aidanud Ukraina relvajõududel ja Ukraina rahval seda jõhkrat sõda taluda. Kõigil, kes soovivad koguduses osaleda, palun kanda raha meie kontole.
Rahu ja turvalisus teie peredele! Au Ukrainale!

MEIE PARTNERID

Alates 2000. aastast on Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon tegelenud ukraina kultuuri ja rahvatraditsioonide hoidmisega Eestis, ukrainlaste kohanemisega Eesti ühiskonnaga, tagab ukrainlaste kui rahvusvähemuse huvide ja õiguste kaitse Eestis ning edendab Ukraina ja Eesti rahvaste ühisus.

Lisateavet meie kogemuste ja uute tegevusvaldkondade kohta

Töötame projektidega, mis aitavad kaasa ukraina kogukonna arengule Eestis, loome lastele ja täiskasvanutele võimalused erinevate loominguliste tegevustega tegelemiseks, ukraina keele õppimiseks, kaasame ukrainlasi avalikku töösse ja nende aktiivset osalemist ühiskonna aktuaalsetes sündmustes.

Saage tuttavaks meie meeskonnaga ja saage sellest osa

UOAE egiidi all enam kui 20 aastat tegutsenud nädalavahetuse kool „Nadia“, kogukonna „Vodogray“ pühapäevakool Sillamäe linnas, laupäevakool seltsi „KALÕNA“ juures Valga linnas, looming. klasside ukraina keele valikõppeks Tallinna ja Sillamäe linna riigigümnaasiumis. Ühendusse kuuluvad organisatsioonid osalevad rahvusvahelistel loomefestivalidel "Põhjatäht", "Ukraina lilled", samuti temaatiliste kontsertide, kirjandus- ja kammerõhtute, kultuuri- ja haridusürituste, kunstinäituste, temaatiliste konverentside ja muude korraldajatena. üritused lastele ja täiskasvanutele.

Liituge meie koolituste ja üritustega – meil on hea meel näha lapsi ja täiskasvanuid!

Ukraina filmiklubi, ringreisid "Tutvu Eestiga" ja etnofestival "Tikand ühendab" – uued projektid, mis Ukraina organisatsioonide Assotsiatsiooni poolt Eestis 2023. aastal käima lükati!

Lisateavet ürituste kohta, mis on mõeldud Ukraina kultuuri arendamiseks ning ukraina ja eesti kogukondade vahelise suhtluse loomiseks

Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis korraldab rahvusvahelist laste ja noorte loovuse festivali "Ukraina lilled" alates 2001. aastast ja loovusfestivali "Põhja täht" alates 2002. aastast.

Viimane neist: laste ja noorte loovuse festival "Ukraina lilled" toimus 3. juunil 2023 Tallinnas Kaja kontserdimajas.

Kutsume loomingulisi esinejaid ja pealtvaatajaid!

Ühing on alates 2014. aastast aktiivselt toetanud Ukraina rahvast nende võitluses iseseisvuse ja vabaduse eest! Eelmisel aastal, kui algas Venemaa täiemahuline sissetung Ukrainasse, lõi ühing Ukraina abistamise peakorteri, mis töötab tänaseni ja osutab mitmekülgset abi Ukraina relvajõududele ja tsiviilelanikkonnale!

Aprill 2024
Es
Te
Ko
Ne
Re
La
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

"Mavka: metsalaul" | Tallinn

Kallid sõbrad! Kutsume teid animafilm "Mavka: metsalaul" seansile, mis toimub Ukraina filmiklubi raames Eestis 13. aprillil kell 13:00 kinos Sõprus. Seanss korraldatakse Ukraina organisatsioonide assotsiatsiooni poolt Eestis.

13 aprill 2024

Кінопоказ художнього фільму "Чорний ворон" | Таллінн

Шановні друзі! В рамках Українського кіноклубу в Естонії запрошуємо вас 7 квітня о 13:00 в кінотеатр Sõprus на показ українського художнього історичного фільму "Чорний ворон" за однойменним романом-бестселером відомого українського письменника Василя Шкляра.

7 aprill 2024

Творча зустріч колективу "Євшан - зілля" з клубом "Крила" товариства "Орфей" | Таллінн

Дорогі друзі! Запрошуємо вас на зустріч з колективом з України - творча лабораторія степового розспіву "Євшан - зілля" (керівник Вячеслав Вінчура), яка відбудеться в культурному осередку Асоціація Українських Організацій в Естонії 29 березня о 18.00 разом з членами культурологічного клубу "Крила"!

31 märts 2024

PÖFF-i direktor Tiina Loki kõne

„Paljud Lääne-Euroopa rahvad elavad Venemaa piirist väga kaugel ning nad ei tea, mida endast kujutab vaenlane, ega tunne kaasa nagu okupatsiooni üle elanud eestlased. Nende sõja kaadrite kaudu said nad mõjutada oma riikide juhtide otsuseid!“

1 märts 2024